Dárkové poukazy

Speciální procedury

Vodoléčba

Složitá vodoléčba využívá střídavého působení chladu a tepla na povrch těla za účelem vyvolání místní i celkové reakce organismu. Vhodné pro zejména chronická degenerativní a zánětlivá onemocnění pohybového aparátu, jako jsou artrózy a Bechtěrevova choroba. Zlepšení celkové zdatnosti, posílení adaptačních mechanismů a reaktibility organismu.

Elektroléčba

Obecně je možno říci, že elektroléčba působí proti bolesti, napjatosti svalů, lépe prokrvuje a má příznivý vliv na zmenšení otoků. Lékař přesně určí, který typ elektroléčby je pro klienta vhodný.

Oxygenoterapie

Aplikace kyslíku provádí sestra nosní sondou nebo maskou. Pro pohodlně strávené chvíle je k dispozici relaxační hudba.Kyslíková terapie (oxygenoterapie) se výrazně podílí na regeneraci všech buněk lidského organismu, hlavně mozku. Před aplikací podání vitaminů, kalia a v průběhu aplikace podávání minerální vody. Doporučený celkový počet je 10 inhalačních sezení. Je vhodná jako permanentně působící léčebné opatření proti arteriosklerose a jako přirozená prevence proti srdečnímu infarktu a vysokému krevnímu tlaku. Kyslíková terapie se výrazně podílí na regeneraci všech buněk lidského organismu, hlavně mozku. Výrazným způsobem stabilizuje a urychluje myšlení, má velký a pozitivní vliv na psychiku jednotlivce, na metabolismus organismu a podstatně oddaluje proces stárnutí. Cílem kyslíkové léčby je zprůchodnění kapilárního řečiště a tím jsou ve všech tkáních vytvořeny podmínky lepšího prokrvení a výživy tkání. Účinek oxygenoterapie vydrží řadu měsíců, často i rok.

Baňkování

Aplikace skleněných baněk s nahřátým vzduchem, v nichž ochlazením vznikne podtlak, který způsobí jejich přisátí na povrch těla, místo aplikace určí lékař. Upozorňujeme, že podtlak způsobí drobné krevní výrony, které se na kůži projeví jako modřina, která může být viditelná i několik dní. Vhodné pro nemoci pohybového ústrojí, bolestivé syndromy měkkých tkání, CC a CB syndromy, LI syndromy, degenerativní onemocnění pohybového ústrojí. Analgetický účinek, zlepšení prokrvení v místě aplikace, odplavení nežádoucích metabolitů.

Insulface CO2 - plynové injekce

Podkožní aplikace C02 pomocí jednorázové velmi jemné injekční jehly, aplikujeme 10-20 ml plynu pod tlakem 0,7 kPa/cm3, celkem 6 dávek, místo aplikace určí lékař. Vhodné pro degenerativní onemocnění kloubů a páteře s bolestivým syndromem, u bolestí hlavy vertebrogenního původu, CC a CB syndromy, LI syndromy. Analgetický a spasmolytický účinek.

Lázně Velichovky

Lázně Velichovky

Lázně Velichovky se specializují na rehbilitaci pohybového ústrojí, rehabilitaci po a před operacemi kostí a kloubů a po úrazech. Lázně využívají mimo jiné místní slatiny s jedinečným složením a účinky.
Víkendová relaxace

Víkendová relaxace

Dopřejte si víkendový odpočinek od stresu a relaxujte ve Velichovkách.