Historie lázní

Lázeňská tradice ve Velichovkách započala roku 1897. Předcházel jí objev dr. Kutíka z Hořiček, že zdejší křídová slatina léčivé účinky. Dr. Kutík ji úspěšně aplikoval ve svém sanatoriu v Hořičkách. Velichovské panství tehdy vlastnili dvě sestry, baronky Berta Bess-Chrostin a Gabriela Spens-Boden.

Dr. Kutík se svým přítelem hrabětem Harrachem přesvědčili baronky a založili akciovou společnost. Roku 1898 zde tak byla zahájena první lázeňská sezóna a léčba pacientů s kloubními problémy. Po roce 1918 koupilo lázně Čs. Ústředí nemocenských pojišťoven v Praze a areál byl modernizován. Byla postavena hlavní, moderně pojatá budova – tzv. Masarykův dům. První čs. prezident totiž lázně v roce 1926 osobně navštívil. V průběhu 2. světové války lázně přestaly sloužit svému účelu a byl zde zřízen lazaret. F. Schörner, velitel skupin armád Střed v lázních umístil hlavní stan. Vily i hlavní budova se rázem proměnily v ubytovny pro německou armádu, důstojníky a generály. Po válce areál opět sloužil svému účelu jako léčebné zařízení nemocenské pojišťovny, později státní lázně. V roce 1992 byla znovu založena akciová společnost Lázně Velichovky.

Lázně Velichovky

Lázně Velichovky

Lázně Velichovky se specializují na rehbilitaci pohybového ústrojí, rehabilitaci po a před operacemi kostí a kloubů a po úrazech. Lázně využívají mimo jiné místní slatiny s jedinečným složením a účinky.
Víkendová relaxace

Víkendová relaxace

Dopřejte si víkendový odpočinek od stresu a relaxujte ve Velichovkách.