Dárkové poukazy

Koupele a zábaly

Slatinná koupel

Procedura je podávána ve vodoléčebné vaně naplněné hustou koupelovou směsí slatiny a vody, teplota koupele je 42 st. C, pokles teploty během koupele max. o 2 stupně. Po koupeli následuje osprchování a suchý zábal. Jde o křídovou slatinnou zeminu s obsahem 52 % uhličitanu vápenatého. Vhodné pro pacienty s onemocněním kloubů, svalů, páteře. Koupele silně zatěžují kardiovaskulární aparát – nevhodné pro těžké hypertoniky a pacienty s dysfunkcí kardiovaskulárního aparátu. Koupel způsobí celkové prohřátí organismu. Pacienti po absolvování léčby udávají značné zmírnění až vymizení bolesti, výrazné zlepšení pohyblivosti a snížení až vynechání používané dávky analgetik. Dochází k výraznému zlepšení kvality života s navrácením pracovní schopnosti.

Perličková koupel

Procedura je podávána ve vodoléčebné vaně, teplota vody je 36 - 38 stupňů Celsia. Po koupeli následuje suchý zábal. Vhodné pro všechna onemocnění pohybového aparátu, včetně bolestivých syndromů páteřních Koupel má sedativní, relaxační a jemný masážní účinek.

Koupel přísadová (bylinná, hořečnatá, xylopová)

Procedura je podávána ve vodoléčebné vaně, 36 - 38 stupňů Celsia. Jako přísada je použit bylinný extrakt. Po koupeli následuje suchý zábal. Vhodné pro všechna onemocnění pohybového aparátu. Koupel má sedativní a relaxační účinek.

Koupel přísadová salfatanová

Procedura je podávána ve vodoléčebné vaně, 36 - 38 stupňů Celsia. Jako přísada je použit Solfatan v podobě prášku, který obsahuje min. 40% síry. Po koupeli následuje suchý zábal. Do koupele nutno sejmout všechny stříbrné šperky, mohlo by dojít k jejich poškození. Vhodné pro všechna onemocnění pohybového aparátu. Účinek na degenerativní onemocnění pohyb. aparátu, některé kožních onemocnění (lupénka).

Koupel přísadová jodová

Procedura je podávána ve vodoléčebné vaně, 36 - 38 stupňů Celsia. Jako přísada se používá jod, aktivovaný Chloraminem B z jodidu draselného. Po koupeli následuje suchý zábal. Do koupele nutno sejmout všechny kovové šperky – mohlo by dojít k jejich poškození. Vhodné pro všechna onemocnění pohybového aparátu. Účínek na degenerativní onemocnění pohybového aparátu zvláště artrózy vstřebáváním účinné látky – jodu kůží.

Vířivá koupel (horní končetiny nebo dolní končetiny)

Teplota vody je 34 - 38 stupňů Celsia, dle typu postižení. Vhodná pro poúrazové stavy, při poruchách prokrvení, neuropatiích. Zlepšuje prokrvení a podporuje vstřebávání otoků.

Střídavé koupele nožní

Teplota 40 - 46° C a 10 -16° C, využívá střídavého působení chladu a tepla na dolní končetiny za účelem zlepšení prokrvení a trofiky tkání. Vhodné pro pooperační a poúrazové stavy, při poruchách prokrvení. Zlepšuje prokrvení a vstřebávání otoků.

Suchá uhličitá koupel

Uzavření celého těla (mimo hlavy) do speciálního plastového vaku, plněného čistým oxidem uhličitým. Během procedury je pouštěna relaxační hudba. Doporučený celkový počet je 10 suchých uhličitých koupelí. Vhodné pro nemoci pohybového aparátu, poruchy periferního prokrvení, polyneuropatie, mikroangiopatie, arteriální hypertenze, varixy, algodystrofie. Dokonalé prokrvení pokožky, svalstva a všech tělesných orgánů, včetně žláz a mozku dobře okysličenou krví. Tato vysoce účinná procedura, která upevňuje zdraví, zvyšuje životní elán a vitalitu, je ideálním prostředkem pro zvýšení tělesné i duševní pohody.

Slatinný zábal

Ohřátá a rozmíchaná slatina v konzistenci pasty se aplikuje na příslušnou část těla a tím dochází k rovnoměrnému prokrvení až překrvení prohřívaných partií. Vhodné pro pacienty s onemocněním kloubů, svalů, páteře. Možno podávat i u klientů s onemocněním kardiovaskulárního aparátu. Výsledkem je uvolnění svalového napětí, snížení bolesti, lepší prokrvení tkání a regenerace. Pacienti po absolvování léčby udávají značné zmírnění až vymizení bolesti , výrazné zlepšení pohyblivosti a snížení až vynechání používané dávky analgetik. Dochází k výraznému zlepšení kvality života s navrácením pracovní schopnosti. Peloidy jsou látky, které vznikly v přírodě geologickými pochody.V rozmělněném stavu ve směsi s vodou se v lékařství užívají jako bahenní koupele nebo zábaly . Peloidy rozdělujeme na humolity a bahna dle obsahu organických látek. Humolity pak dále rozdělujeme na rašelinu a slatinu. Lázně Velichovky jsou jedinou lokalitou v České republice, kde je aplikována slatinná koupel ve formě husté koupelové směsi, která ztrácí po dobu aplikace pouze 1°C tepla a proto je pacienty velice vyhledávána a žádána.

Parafínové zábaly - v sedě

Teplota 56 stupňů Ceslsia, lokální aplikace tepla pomocí parafínových plátů nebo namáčením horních končetiny do parafínové lázně, aplikace parafínu vede k místnímu prokrvení, zlepšení metabolismu, odplavení nežádoucích metabolitů. Vhodné pro artrózy, revmatická onemocnění, svalové spasmy. Účinek analgetický, zlepšení prokrvení a trofiky tkání.

Lázně Velichovky

Lázně Velichovky

Lázně Velichovky se specializují na rehbilitaci pohybového ústrojí, rehabilitaci po a před operacemi kostí a kloubů a po úrazech. Lázně využívají mimo jiné místní slatiny s jedinečným složením a účinky.
Víkendová relaxace

Víkendová relaxace

Dopřejte si víkendový odpočinek od stresu a relaxujte ve Velichovkách.